Sklizeň našich jablek brzy začne

                  Na stromech je po loňském odpočinku nadúroda plodů. Vlivem sucha jsou drobnější, ale zdravé.


 Kamýk

Majitel firmy sídlí v obci Kamýk u Litoměřic v bývalém zámečku.
Tak jako dříve středověcí majitelé okolních držav má pan Pošík většinu svých pozemků v údolí pod kontrolou. Sady pole, vinice i louky má jako na dlani.  

 Adresa: Kamýk 1, 412 01 Litoměřice Tel: +420 416 732 829

Kontaktní osoba: L. Pošík 

Golden Delicius

je středně velký, velikost však závisí na násadě plodů a zdravotním stavu stromů. Tvar je vysoce kulovitý, ke kalichu mírně zúžený. Slupka je většinou matně lesklá hladká suchá. Je zelenožluté barvy, později zlatožluté někdy s narůžovělým až slabě oranžovým líčkem. Dužnina je šťavnatá, pevná žlutavé barvy. Chuť je navinule sladká, příjemně aromatická.

Šampion

Plod je kulatý střední až velký. Slupka je spíše tužší na osluněné straně téměř červená, na odvrácené straně zelenožlutá. Chuť je sladká až velmi sladká, dužnina šťavnatá. Právě tato odrůda je nejoblíbenější a nejlépe se prodává.

Jonagold

Plod je kulovitý, střední až velký. Slupka hladká, slabě mastná, žlutozelené zbarvení je překryté oranžově červenou barvou s žíháním. Dužnina je nažloutlé barvy se sladce navinulou chutí, výborná. Přesto, že jsou již na trhu nové odrůdy, které vznikly křížením s touto odrůdou, zájem o ní stále trvá.