PRODEJNY

Budova s vjezdem do areálu kláštera
Budova s vjezdem do areálu kláštera

Klášterní vinné sklepy

Velká dominikánská 11, Litoměřice
Naše prodejna se stáčírnou a také sklep, ve kterém probíhají degustace a finální fáze zpracování vína (lahvování, etiketování...)

Směle vstupte, nebo vjeďte
Směle vstupte, nebo vjeďte

Jen vyjímečně nám z našeho sortimentu nabízených vín krátkodobě vypadne některá odrůda.


Naše prodejna
Naše prodejna

Máme sice stanovenu prodejní dobu, ale ochotně Vás obsloužíme každý pracovní den od 8. do 14. hodiny.

Prodejna ve vinařství v areálu kláštera slouží především pro zákazníky, kteří odebírají větší množství vín, nebo těm zákazníkům, kteří si na nádvoří zaparkují a v klidu, často po poradě s vinařem vyberou vína dle vlastní potřeby.

Vinný šenk na Náměstí míru

se nachází v podloubí nedaleko kostela. Tato naše prodejna slouží především koncovým zákazníkům, kteří zde mohou získat za stejné ceny jako v prodejně v klášteře celý sortiment našich lahvových vín a samozřejmě i vína sudová vyrobená z našich hroznů vypěstovaných na našich vinicích ve Velkých Žernosekách a Michalovicích.

CUKR

Předchozí i současný sklepmistr razí cestu produkce vín bez obsahu vysokých zbytkových cukrů, tedy vína suchá v nichž cukr může skrývat vady vín, ale bohužel i příjemné, chuťové vjemy, které je škoda zakrývat jen proto, že mnoho lidí má  cukr raději než víno. Naštěstí se zdá, že díky osvětě nejen lékařů, rozumných vinařů, ale například i kuchařů ve špičkových restauracích, kde mají problém s napojením sladkých vín na prezentovanou kuchyni  lidé začínají více požadovat vína suchá.  Vzdělanost v pití vína se šíří, i když pomalu a těžce. ,,My jsme pivaři, zvyklí na sladká vína z minulosti, mylně se domníváme, že čím sladší víno, tím vyzrálejší a kvalitnější." řekl nedávno jeden zákazník. Co dodat...